Hale stalowe Polonex

Poznaj nas

Zobacz nasze najnowsze realizacje, przeczytaj referencje klientów!

Nasze realizacje | Jak pracujemy

Zapytanie o ofertę

Chciałbyś dowiedzieć się więcej?
Wypełnij formularz!

Wypełnij formularz | Poproś o kontakt

Hale stalowe Polonex

Hale

KONSTRUKCJA GŁÓWNA

Konstrukcja stalowa hali w systemie POLONEX opiera się na portalowych ramach, połączonych w zależności od obciążeń przegubowo lub sztywnie. Główne elementy nośne wykonujemy jako spawane blachownice stalowe, o zmiennej wysokości i grubości środnika i pasów. Poprzez zastosowanie zbieżnych blachownic i łączenie ich przegubowo z fundamentem, dostosowujemy konstrukcję do naturalnego rozkładu naprężeń, optymalnie wykorzystując nośność stali.

Ze względu na zastosowanie elementów drugorzędnych - płatwi dachowych i rygli ściennych, uzyskaliśmy samonośność konstrukcji hali w systemie POLONEX. Dzięki temu nasze hale nie ograniczają inwestora w wyborze obudowy dachu i ścian.

Konstrukcja stalowa POLONEX wykonywana jest ze stali o podwyższonej wytrzymałości (s355), tylko i wyłącznie w naszej wytwórni. Daje to gwarancję inwestorowi, że otrzyma sprawdzony i pewny produkt, posiadający wszystkie niezbędne certyfikaty, atesty i wysokospecjalistyczne badania laboratoryjne spawów, a nam daje pewność, że inwestor będzie zadowolony, a hala służyć mu będzie przez lata.

Po wykonaniu konstrukcji, wszystkie jej elementy poddajemy procesowi śrutowania do stopnia czystości Sa 2 1/2. Następnie konstrukcja standardowo zabezpieczona jest farbami poliuretanowymi najwyższej jakości lub, w zależności od wymagań, ogniochronnie. Grubość powłoki malarskiej uzależniona jest od agresywności środowiska, wymagań inwestora bądź wytycznych producenta farb.

W systemie POLONEX połączenia elementów konstrukcji stalowej hali realizujemy za pomocą śrub o wysokiej wytrzymałości. Klasę śrub dobieramy każdorazowo w zależności od obciążeń.

System POLONEX nie narzuca inwestorowi żadnego układu i programu funkcjonalnego hali. Dzięki elastyczności systemu jesteśmy wstanie dostosować się do dowolnych wymagań i dobrać odpowiedni schemat statyczny Państwa hali stalowej.

System POLONEX to:

  • elastyczność - system dostosowuje się do wymagań inwestora, a nie inwestor - do rozwiązań systemu
  • lekka konstrukcja stalowa - mniej stali to niższe koszty budowy hali
  • mniejsze reakcje od konstrukcji stalowej to mniejsze fundamenty i oszczędność betonu
  • możliwość zastosowania dowolnej obudowy - obudowa ścian i dachu nie spełnia roli elementów nośnych

Elementy konstrukcji stalowej POLONEX stanowią:

  • Wklejane kotwy fundamentowe - wykonane ze stali o podwyższonej wytrzymałości zapewniające przenoszenie niezbędnych obciążeń, a system wklejania ich w fundament pozwala na szybszy montaż konstrukcji hali stalowej
  • Ramy główne - pełnią rolę głównej konstrukcji nośnej hali, składają się z blachownicowych rygli i słupów o zbieżnych pasach i zmiennych grubościach środników. Ich maksymalny, optymalny rozstaw to 12,00 m. Ilość podparć uzależniona jest od obciążeń i wymagań inwestora.
  • Ramy szczytowe - składają się z rygli o równoległych pasach i podpierających je słupkach w rozstawie co 4,00 do 6,00 metrów. Wszystkie połączenia wykonywane są jako przegubowe.
  • Stężenia dachowe i ścienne - są odpowiedzialne za przenoszenie sił wiatrowych i stabilizację konstrukcji hali
  • Pozostałe elementy - to na przykład belki podsuwnicowe z szynami, belki stropowe, podciągi, wsporniki itp.

KONSTRUKCJA DRUGORZĘDNA

Konstrukcję drugorzędna w systemie POLONEX stanowią wieloprzęsłowe płatwie dachowe i rygle ścienne. Te pierwsze tworzą najczęściej zimnogięte profile ocynkowane Z i G. Rygle ścienne z kolei to gorącowalcowane profile zamknięte lub zimnogięte profile ocynkowane Z i C. Wieloprzęsłowość tych konstrukcji pozwala zarówno na zwiększenie ich własnych rozstawów, jak i rozstawu ram konstrukcji głównej, w konsekwencji zmniejszając ilość zużytej stali.